Ana Sayfa HakkımızdaBölümler Şirketler ve Stratejik Ortaklar KaliteTeknik OlanaklarHaberler İK İletişim

hakkımızda

Kale Aero

Kale Aero, dünyanın en önemli projelerinden Müşterek Taarruz Uçağı F-35 ‘e alt yapımcılık yapmaktadır. Gövde, kanat , kanatçık parçaları üreten Kale Aero, aynı zamanda F-35’in Motor Programı olan F135 Programında mevcut yüksek basınç kompresörü alt sistemleri ve motor eksoz kanatçıkları  üretimi yapmaktadır.

Amerikan Havacılık Sektörünün öncü firmalarından Boeing ile uzun süreli işbirliği yapmış olan Kale Aero, 10 yıl içerisinde 800 değişik parçadan oluşan bir paket ile Boeing'e gövde ve kanat parçası üretecek.
 
Kale Aero, Tuzla’da yeni fabrikasında üretime devam etmektedir.
 
Kale Grubu

Kale Grubu kuruluşlarının temeli 1957 yılında Çanakkale'nin Çan ilcesinde kurulan Çanakkale Seramik Fabrikaları ile atıldı. Türkiye'de karo seramik sektörünün kurulmasına öncülük eden Kale Grubu, 1972 yılında kurulan Kalebodur Seramik Sanayi ile liderliğini sürdürmüş, zaman içinde yapılan yatırımlarla tek bir alanda üretim yapan dünyanın en büyük seramik üreticisi konumuna gelmiştir.

Zaman içerisinde makine ve parça imalatı, savunma, kimya, elektrik malzemeleri, enerji, bilişim, nakliye, turizm ve gıda sektörlerinde yatırımlar yaparak büyüyen Kale Grubu, General Electric, Siemens, Roca gibi uluslar arası şirketlerle ortaklıklar kurarak bir dünya şirketi olma yolunda önemli adımlar atmıştır. Bilgi çağı ile geleceği tarif etmeye başlayan dünyada söz sahibi olabilmek için enerji, bilişim ve robotik otomasyon alanlarında şirketler kurarak geleceğe yatırım yapmıştır.